Recenze TomTom VIA 62 Europe Lifetime

Ověřený zákazník alko-tester.cz

Tomáš B.

Přidáno: 30. dubna 2018

Zakoupeno v alko-tester.cz

• Párkrát do roka na dovolenou nebo na nějaké popojíždění asi bohatě postačí.
  • Navigace se celkem často “zasekává”.
  • Katastrofální kvalita displeje - horší rozlišení, na slunci není téměř nic vidět a nemá absolutně žádnou ochrannou vrstvu proti poškrábání.
  • Výdrž baterie!

Pokud bych si navigaci nebral ihned na služební cestu, která bohužel trvá 14, což je zároveň zákonná lhůta na vracení zboží, už by letěla zpět odesilateli a rozhodně bych si vybral jiný produkt.

Rychlost přepočítání trasy při její změně: Pár vteřin
Ovladatelnost se mi zdá: Intuitivní a přehledná
Ověřený zákazník Diagnosticketesty

Přidáno: 26. září 2017

Zakoupeno v Diagnosticketesty

• Kvalitní navigace za dobrou cenu.

Aktuálnost map při zakoupení: Dostatečná
Nastavení trasy: Jednoduché
Rychlost přepočítání trasy při její změně: Témeř ihned
Ověřený zákazník Diagnosticketesty

Přidáno: 9. září 2017

Zakoupeno v Diagnosticketesty

• přehledná grafika, velká
  • přesné navádění do pruhů
  • skvělý držák, skladný
  • aktuální informace při spojení s telefonem
  • jednoduché spárování a nastavení
  • velké rozlišení
  • obal na nav není součástí balení

Ověřený zákazník MALL.CZ

Jarda

Přidáno: 31. srpna 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

JSEM SPOKOJEN,POUŽIL JSEM JEJ JENDVAKRÁT

Rychlost přepočítání trasy při její změně: Pár vteřin
Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

VAHLA

Přidáno: 18. srpna 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• V porovnání se starší navigací TomTom má dvě podstatné výhody: větší display (6" proti 4,25") a doživotní (doufám) aktualizace map (dříve 1200Kč/rok). Otázkou je jak dlouho bude trvat "doživotní".
  • Konečně funguje, i když omezeně, hlasové ovládání v češtině. Je však dosti pomalé a některé funkce (např.záznam místa, vyhledání objížďky) z tohoto důvodu prakticky nepoužitelné.
  • Umožňuje záznam trasy do formátu *.gps a její export.
  • Možnost zadávání v MapCode trochu eliminuje obtížné zadávání bodů a tras.
  • Milou možností oproti staršímu typu je, že při zadávání trasy zobrazí otimální trasu bez ohledu na pořadí zadávání, dodatečně však lze pořadí projíždní trasových bodů upravit.
  • Oproti staršímu typy je software přístroje drasticky okleštěno, mnohé užitečné funkce chybí.
  • Ovládání pomocí MyDrive Connect je proti TomTom Home doslova katastrofální, zálohování navigace není možné, vlastní POI nelze xeportovat, vlastní trasy nelze exportovat
  • Importované POI nelze označit importovanými ikonkami, ale jen jedním z předvolených patvarů, takže totálně nepřehledné. Zobrazení jednotlivých skupin POI lze sice předvolit, podle jakého klíče je přístroj zobrazuje se mi zatím nepodařilo objevit.
  • Dodud jsem nenašel způsob jak místo označené "zajímavé " kulturně převést na POI.
  • Vytvořenou trasu prakticky nelze použít k vytvoření jiné podobné trasy.
  • Zcela chybí možnost prohlížet mapu, mapa je stále stejně okleštěná, jako u minulých verzí. Obytné území je stále zobrazené plochou hnědé barvy bez rozlišení zda se jedná o monoblok budov či rozptýlenou zástavbu a jednotlivé domy. Pro tvorbu trasy nepoužitelné, nutno najít v např. Mapy.cz polohu GPS a tuto zadat ručně.
  • Navádění do jízdních pruhů je podstatně méně názorné.
  • Ač je uvděna možnost zobrazení ve 2D i ve 3D, jedná se vždy jen o 2D, jednou v kolmém podruhé v šikmém pohledu. Na zobrazení budov jsem zatím nenarazil, jezdil jsem dosud pouze v menších městech (např. Zdíkovec, Černožice, Hradec Králové nebo Praha).
  • Naprosto vyloučena je možnost vlastní úpravy mapy ve smyslu dočasných uzavírek, rychlostí, obočování a pod. Na silnici, která byla v minulosti uzavřena z důvodu oprav mne navigace nepustí, zato mne žene do čehosi sjízného max. pro vznášedla a vrtulníky, kde však není značkou průjezd zakázán. Neprůjeznou komunikaci /prekticky jen pěšinu/ jsem sice v MapShare před 4 měsíci označil, byl jsem informován, že změna bude zaznamenána v příští úpravě map, ale dosud LIFETIME Map se jeví spíše jako DEAD Map...
  • Funkci TomTom Traficc jsem dosud nevzkoušel, nemám zatím vhodný telefon, proto nemohu posudit kvalitu a aktuálnost dat. I když "trafika" inzeruje že je zdarma, finanční náklady za stahovaná data nebudou pro normálního člověka zcela zanedbatelné.

Pro důkladné sžití se s navigací je doba dva měsíce a její skutečné hodnocení velmi krátká. Po prozkoumání nabídky trhu jsem se však (možná trochu i z nostalgie) opět rozhodl pro TomToma, a to přesto, co z něho firma provedla. Pro turistiku mám Garmina Oregon, jako silniční navigace se mi však jeví TomTom o trochu lepší, než ostatní navigace. Těžko mohu objektivně posoudit zda zařízení doporučit nebo ne, každý musí posoudit které zařízení bude pro něho lepší. Každopádně je však TomTom VIA 62 funkční zařízení, které Vás k cíli dovede, pokud se odchýlíte od jeho trasy, velice rychle "pochopí" že Vám jeho trasa nevyhovuje a navrhne jinou. I přes to jak "vývojáři" z týmu TomTom nyvigaci doslova vykastrovali jsem se zařízením spokojen

Aktuálnost map při zakoupení: Dostatečná
Ověřený zákazník EuroKing

VS

Přidáno: 13. července 2017

Zakoupeno v EuroKing

• plusem jsou při datovém spojení živá data o dopravě
  • výrobek by si zasloužil mít obal pro ukládání...

Ověřený zákazník MALL.CZ

Přidáno: 12. července 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

velký display

Ověřený zákazník AUTOPROFI CZ

Milan Kutílek

Přidáno: 5. září 2016

Zakoupeno v AUTOPROFI CZ

• velká databáze adres a jejich rychlé vyhledání
  • zatím nevím

velmi dobré zařízení