TomTom GO 5100 World Traffic Lifetime

235 g

• , zakoupeno v Electro World

• Perfekt

• Funguje perfektně.
    • Nejde zobrazit POI na mapě. Funguje pouze při vyhledávání.

Funguje perfektně, chybí mi jen možnost stálého zobrazení POI

Flash Paměť
8192 MB
Paměťová karta
235 g

Služba TomTom Traffic ve spojení s pokročilou technologií pro výpočet tras a aktuálními mapami se

postará o to, abyste vždy znali nejrychlejší trasu.

Navigace je následovníkem modelu GO 5000. Oproti tomuto modelu obsahuje GO 5100 světové mapy. Předinstalovány jsou mapy celé Evropy (45 zemí), ostatní mapy světa lze zdarma doinstalovat dle potřeby.

Hlavní vlastnosti a funkce

* Uživatelské rozhraní: 27 jazyků včetně češtiny, slovenštiny, polštiny, angličtiny a dalších
* Hlasové pokyny: 33 jazyků včetně češtiny (kompletní seznam jazyků uživatelského rozhraní a hlasových pokynů je dostupný na stránkách výrobce)
* Doživotní přístup ke službě TomTom Traffic prostřednictvím vestavěné karty SIM – jezděte s integrovanými dopravními informacemi v reálném čase po celou dobu životnosti svého zařízení.
* Včetně karty SIM a dat – získejte bez příplatku službu TomTom Traffic v Evropě s neomezenými daty a roamingem.
* Doživotní přístup ke službě Světové mapy – instalujte a aktualizujte mapy všude ve světě bez příplatku po celou dobu životnosti vašeho zařízení.
* Doživotní přístup ke službě Rychlostní radary – mějte přehled o přesné poloze všech rychlostních radarů po celou dobu životnosti vašeho zařízení.
* Aplikace TomTom MyDrive – použijte smartphone, tablet nebo počítač k procházení dopravních informací v reálném čase, plánování tras a odesílání cílů do zařízení TomTom GO.
* Speak & Go – Zařízení lze ovládat rovněž hlasem.
* Dokonalé navádění jízdními pruhy – Zřetelně zobrazuje, do kterého pruhu máte na křižovatce najet.
* 3D mapy – zobrazte si budovy a orientační body v úžasném 3D a budete vždy přesně vědět, kde jste.
* Mluvené názvy ulic – hlasové pokyny nově zahrnují i názvy ulic a umožňují soustředit se plně na řízení, abyste s jistotou poznali správnou odbočku.
* Parkovací asistent – najděte parkování na trase – buď v blízkosti cílového místa, nebo blízko aktuální polohy.

Pokrytí službou TomTom Traffic
* AD, AT, BE, CH, CZ, DE, DK, ES, FI, FR, GB, GI, GR, HU, IE, IT, LI, LU, MC, NL, NO, PL, PT, SE, SM, VA.
* Další informace najdete na webu www.tomtom.com/lifetimetraffic

Pokrytí map:
* Instalovaná mapa Evropy: AD, AT, BE, BG, CH, CY, CZ, DE, DK, EE, ES, FI, FR, GB, GR, HR, HU, IE, IT, LI, LT, LU, LV, MC, ME, MT, NL, NO, PL, PT, RO, RS, SE, SI, SK, SM, TR, UA, VA.

* Spojovací komunikace: AL, BA, BY, MD, MK
* Služba Světové mapy také zahrnují Severní Ameriku, Afriku, Latinskou Ameriku Oceánii a Jihovýchodní Asii - celkem 152 zemí!
* Další informace najdete na webu www.tomtom.com/lifetimemaps

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v Electro World

• Perfekt

• Funguje perfektně.
    • Nejde zobrazit POI na mapě. Funguje pouze při vyhledávání.

Funguje perfektně, chybí mi jen možnost stálého zobrazení POI

• , zakoupeno v EURONICS

Nastavení trasy složitější , než u starších modelů , pomalá aktualizace map

• , zakoupeno v Digiboss

Chybý mi některé funkce které měla nav.TT GO 920

• , zakoupeno v nakupnigalerie.cz

Plná spokojenost bude až dostanu návod a příručku, děkuji.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Nové mapy, snadná práce a ovládání. Možnost planování na PC
    • Zatím nic

Kvalitní produkt - snadná manipulace.

• Žádné výrazné chyby. Spolehlivá na 95%.
    • Z celé EU. neukazuje aktuální provoz v Chorvatku.

Používám ji profesionálně a jsem rád že jsem si ji koupil.

• , zakoupeno v hifi24

Po předchozí stare TomTom GO 930 vyborne reseni. Zatím vse OK. Jen bych rad nahral nejake nove hlasy, ale nevim jak :-(

• hardware
    • hezký design
    • dobrý úchop
    • dobrý držák
    • moc hezký displej
    • rychlý a svižný systém
    • svižná dotyková obrazovka
    • nový intuitivní "operační" systém, na který si ale rychle zvyknete a dobře se s ním dělá
    • rychlé zoomování mapy
    • možnost měnit pořadí položek v menu
    • poměrně mnoho možností nastavení (barvy, displej, zvuky, atd.)
    • opravdu výborné vyhledávání, jak adres tak BZ
    • dobrá hlasitost
    • odbočky hlásí včas, dobře a včas se odbočuje
    • doživotní sim karta se službou TomTom Traffic live (kdyby na ni však bylo spolehnutí...)
    • možnost přidávat průběžné zastávky
    • možnost uložit si předem vlastní trasy
    • slušné hlasové ovládání
    • režim spánku
    • nemožnost vybrat si typ trasy (nejrychlejší, nejkratší, apod.) vždy při výběru cíle, ale jen defaultně v nastavení
    • elektronický hlas Zuzana si plete strany držte se vlevo-vpravo říká obráceně (neskutečná arogance českého zastoupení TomTom, tento problém má TomTom už přes 2 roky a nemají ten stud to dávat do dalších modelů...)
    • zatím poměrně nespolehlivá TomTom traffic (vesele mě naváděla přes dvě uzávěrky mostů)
    • chybí nějaký typ IQ trasy (nelogické výpočty tras, např. nejrychlejší cesta - kvůli 4 minutám Vás žene o desítky km delší trasou. Nejkratší trasa Vás vede přes každou díru a nelogické zkratky...).

Jsem na rozpacích, tohle se nepovedlo. Tak nejdříve k plusům. Hezká navigace. Moc pěkný displej. Velmi svižná. Dobrý systém. Mnoho možností nastavení. Výborné vyhledávání, které je jako třeba na mapách na internetu. Umí všechny ulice i čísla popisná, ale i restaurace, obchody, atd. Zadám třeba "Motol" a vyjede mi lokalita v Praze a mnoho BZ nemocnice, magistrát, servis, škola, školka, atd. a to včetně kontaktů. Paráda. Než bych vyjel, tak je navigace k "sežrání". Velké nadšení.

Jenže pak to začne. První je drobná nevýhoda a to ta, že typ trasy (nejrychlejší, nejkratší, apod.) zadáváte v nastavení. Pak když chcete někam jet a dáte hledat, zadáte cíl, tak už se Vás znova neptá a vyhledá trasu podle defaultního nastavení. Pokud to chcete změnit, tak musíte najet do menu a dát změnu. V mé předchozí navigaci od TomToma to fungovalo, tak že po výběru cíle mi vždy vyskočila nabídka, jaký typ trasy má navigace zvolit. To mi přišlo mnohem praktičtější, ale je to věc, na kterou se dá zvyknout.

Pak jsou ale tři věci, které navigaci totálně shazují.

Prvním je chyba u elektronického hlasu Zuzana, která si plete pokyn "držte se vpravo" a "držte se vlevo". Prostě si plete strany. Trasa směřuje doleva a ona hlásí "držte se vpravo". Neskutečný vopruz. Člověk opravdu nemá čas každou chvíli kontrolovat displej, jestli to co říká je pravda. Nejhorší je, že TomTom o problému ví už minimálně 2 roky a nebyl schopen to opravit (nebo vydat nový hlas). To považuji za neskutečnou aroganci a ignoraci zákazníků. Toho pracovníka českého zastoupení TomTom, který to má na starosti bych okamžitě propustil. Nehoráznost.

Další mínusem jsou poměrně dost nelogické výpočty tras. Příklad1: "nejrychlejší trasa" - mám nastaveno, že chci nejrychlejší trasu. Jsem na Vysočině a chci do Prahy. Zadám adresu a navigace velmi svižně vypočítá nejrychlejší trasu: 129 km, čas: 1 hod. a 43 min. Protože tuto trasu znám, tak vím, že tato doporučená trasa není zrovna nejideálnější. Zadám vyhledat alternativu (nejrychlejší trasa) a najdeme mi to trasu: o 26 km kratší a jen o 4 min. časově delší. Takže navigace mě žene o 26 km delší trasou, abych ušetřil možná 4 min.

Příklad2: "nejkratší trasa" - ta zase žene auto každou dírou a nesmyslnou zkratkou. Typické jsou hlavní silnice ve městech do tvaru U, resp A. Pokud je třeba mezi domy nebo zahrádkami úzká ulička, která je o metr kratší než hlavní silnice tak Vás tam povede. Ušetříte 1 m a ztratíte minutu, než se přes tu úzkou malou cestičku překodrcáte a zase na tu hlavní najedete (až po ní nepojedou auta...). Běs.

Chybí prostě nějaká možnost inteligentního nastavení typu trasy, která by uměla tohle odstranit. Třeba možnost nastavit si poměr mezi vzdáleností a časem, kdy má preferovat delší trasu a kdy rychlejší a v jakém poměru km/ušetřený čas. Takhle otrocky drží nejrychlejší i nejkratší trasu za každou cenu. U té nejrychlejší se to dá řešit tím vyvoláním nabídky "vyhledat alternativu" a pak to zkontrolovat, ale už to je vopruz. Ta nejkratší je ztracený případ.

Poslední věc, která mě dost naštvala byl TomTom Traffic, protože především kvůli tomu jsem si navigaci kupoval. Zácpy zpracovává celkem dobře a celkem to odpovídalo. Problém byl ale v tom, že mě zcela suverénně včera (25.8.2015) poslala na Vysočině dokonce dvakrát do dvou úplných uzavírek silnice, a to včetně dlouhodobé opravy mostu u obce Oudoleň - uzavřeno již od 15.7. a do 31.10.2015. Druhá byla pak oprava mostu u obce Šlapanov, u které nevím, jak dlouho tam už je. Vždy jsem se musel několik km vracet. Tohle prostě nechápu a dost mě to otrávilo.

Závěr: Velmi hezká a po stránce hardwaru vynikající navigace, které není co vytknout. Ale ty softwarové chyby ji dělají hrůzostrašnou a její používání je dost komplikované (nesmyslné výpočty tras, opačné navádění hlasem, nespolehlivý TomTom trafic). Za takto velmi vysokou cenu navigace jednoznačně nedoporučuji a i já ji během 14 denní lhůty vrátím. Až na všem TomTom zapracuje, tak je na zvážení se k ní vrátit. Ale tohle aktuální utrpení mi za takové peníze nestojí. Nemám problém zaplatit vyšší cenu, ale chci za to dobrou kvalitu, což se o této navigaci říci nedá.

• služba Tomtom live
    • ovládání jako u smartphonu
    • trochu zmatečné nastavování
    • padaní služeb live v Cz

po zkušenostech s go 5000 byla volba pro go 5100 jednoznačná.

vřele doporučuji všem, kteří hodně najezdí a časová úspora hraje prim.