Garmin Montana 610 PRO

289 g
Rozměry
144 x 74 x 36 mm

• , zakoupeno v gpscentrum.cz

Myslím, že bude splňovat to co jsem chtěl, ale mám ji teprve moc krátce.

• , zakoupeno v amio.cz

• Barevný displej je velmi dobře čitelný na sluníčku i bez podsvícení
    • Elektromagnetický kompas - mapa je správně zorientovaná i po zastavení a přešlapování na místě - velmi užitečné při geocachingu.
    • Dobrá podpora pro geocaching
    • Po připojení k počítači funguje jako USB disk, takže i v linuxu bez originálního SW můžu nahrávat mapy, GPX trasy, stahovat prošlé trasy apod.
    • Kotevní alarm.
    • Vodotěsnost.
    • Dlouhá výdrž na jedno nabití.
    • Po vybití Li-on akumulátoru lze použít tužkové baterie.
    • Při nabíjení nabíječkou nelze GPS používat (na displeji svítí symbol nabíjení a přístroj nejde zapnout).
    • Při připojení USB kabelem k počítači se GPS nenabíjí.
    • Velké rozměry.
    • V autě lze přístroj používat (a zároveň dobíjet) pouze s originální nabíječkou do auta, která stojí cca 2000Kč.

Poprvé jsem si ji koupil v roce 2012 a když mi po šesti letech dobré služby přestala fungovat (natekla mi do ní voda, když jsem s ní plaval z lodi pro kešku na ostrově) tak jsem za ní hledal nějakou modernější náhradu.
    Zjistil jsem ale, že se na trhu za šest let nic nezměnilo a tato GPS patří stále ke špičce, tak jsem si ji koupil znovu.
    Místo originálních map používám mapy z openstreetmap.org - jsou mnohem aktuálnější a podrobnější (dokonce jsou lepší i než dodávaná Czech Topo mapa).

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Velká obrazovka, snadné dobíjení a možnost napájení 3x AA
    • Za ty nemalé peníze tam mohlo být víc map.

Určení
289 g
Rozměry
144 x 74 x 36 mm

Outdoorová navigace pro všestrané použití s velkým 4" otočným displejem

• 4" dotykový displej (duální orientace)
  • Vysocecitlivý GPS/GLONASS čip
  • Podrobná mapa ČR v měřítku 1:10 000 (voucher s kódem pro stažení mapy)
  • Elektromagnetický kompas
  • Odolnost proti vodě
  • Provoz na tři AA baterie nebo Li-Ion akumulátor
  • Podpora pro Geocaching
  • Všestrané použití (turistika, cyklistika, rybolov, automobil)

Základní vlastnosti

Odolnost, široká škála navigačních funkcí, velký 4" dotykový displej s automatickým překlápěním obrazu na výšku nebo na šířku, rychlé přepínání mezi profily outdoor/auto/moto/moře, podpora hlasové navigace pro použití v automobilu a hlasový výstup pro použití na motocyklu patří mezi hlavní přednosti této navigace.

• vysoce jasný, dotykový 4" TFT displej, 65.000 barev, rozlišení 272 x 480 pixelů
  • vysoce citlivý GPS přijímač s podporou WAAS a HotFix®
  • možnost přenosu dat pomocí bezdrátové technologie ANT+
  • předehraná základní mapa světa se stínovaným terénem
  • Track Manager pro navigaci přes Waypointy
  • integrovaný 3-osý elektromagnetický náměrový kompas a barometrický výškoměr
  • slot na microSD datové karty
  • zvukový výstup skrze 3.5mm audio jack
  • konektivita: high speed USB a sériový port
  • odolnost proti vodě: IPX7, odolnost proti vibracím: 6g
  • variabilní napájení: LiIon akumulátor (16 hod.) nebo 3x AA baterie (22 hod.)

Přístroj je odolný proti nárazům, blátu, vlhkosti a vodě. Garmin Montana 610 vydrží ponoření do vody o hloubce 1 metr po dobu 30 minut. Díky vysoce citlivému GPS přijímači funguje i na místech s minimálním výhledem na oblohu, jako je hustý les, nebo městská zástavba.

Konektivita - rozšiřitelnost - výbava

Montana 610 nabízí bezdrátovou technologii ANT+, integrovaný barometrický výškoměr a tříosý elektromagnetický kompas, který nevyžaduje při určení směru držení navigace ve vodorovné poloze. Podpora bezdrátové technologie ANT+ nabízí pro náročnější uživatele možnost využití fitness funkcí. Montana 610 umožňuje připojení bezdrátového snímače srdečního tepu, cyklistického snímače kadence šlapání a otáček kola (přístroj zaznamenává kadenci šlapání), externího teplotního čidla, případně bezdrátový přenos informací mezi dvěma kompatibilními GPS přijímači přímo v terénu. Díky své všestranosti může posloužit i jako motocyklová, automobilová nebo námořní navigace (přístroj umožňuje hlasovou navigaci buď pomocí sluchátek nebo napájeného stojánku do automobilu). Unikátní vlastností navigace Montana je řešení jejího napájení. Montana pro napájení používá výměnný akumulátor s výdrží až 16 hodin provozu, který je možné nahradit 3 ks. běžných tužkových AA baterií. Pokud Montana používá LiIon akumulátor, je schopna ho při použití automobilového nebo motocyklového stojánku automaticky dobíjet z externího zdroje napájení. Z ostatních funkcí Montana nabízí například možnost výpočtu plochy pozemku, možnost vlastní definice úvodní obrazovky nebo možnost využití námořních funkcí (utržení kotvy, Muž přes palubu).

Turistické mapy Topo Czech

V ceně přístroje je podrobná navigační mapa Topo Czech, která obsahuje nejen kompletní silniční a uliční mapy České republiky, ale i turistické trasy, cyklotrasy, polní nebo například lesní cesty. Obsažené vrstevnice a výškové kóty poskytují uživateli informace o členitosti zvolené trasy. Mapa Topo Czech umožňuje v přístroji výpočet nejrychlejší nebo nejkratší trasy k cíli po silnicích a ulicích ČR, včetně okamžitého přepočtení trasy v případě chybného odbočení.

Podpora pro Geocaching

Geocaching je celosvětová hra, která pomocí hledání ukrytých pokladů nabízí řadu tipů, kam můžete vyrazit ve volném čase. Stránky hry jsou k dispozici na internetové adrese www.geocaching.com, kde se můžete podívat na umístění pokladů nad světovou mapou.

Garmin Montana 610 podporuje Geocaching.Skrýše této hry je možné stáhnout ze serveru Geocaching.com pomocí datového kabelu přímo do paměti GPS navigace. V přístroji Montana 610 je předehráno 250 000 keší (GPX formát), včetně informací o jejich lokalitě, terénu, radami, popisy.

• , zakoupeno v gpscentrum.cz

Myslím, že bude splňovat to co jsem chtěl, ale mám ji teprve moc krátce.

• , zakoupeno v amio.cz

• Barevný displej je velmi dobře čitelný na sluníčku i bez podsvícení
    • Dobrá podpora pro geocaching
    • Kotevní alarm.
    • Vodotěsnost.
    • Dlouhá výdrž na jedno nabití.
    • Po vybití Li-on akumulátoru lze použít tužkové baterie.
    • Při připojení USB kabelem k počítači se GPS nenabíjí.
    • Velké rozměry.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Velká obrazovka, snadné dobíjení a možnost napájení 3x AA
    • Za ty nemalé peníze tam mohlo být víc map.