Garmin Etrex 30

• -dostačující podpora map
    • -držák na kolo
    • -výborná orintace v terénu
    • -geocaching

Vše co jsem od této navigace chtěl, to má. Určitě mohu jen doporučit. Poměr cena a výkon je velice kladný. Myslím, že pro uživatele jako jsem já, velice dostačující. Pro náročnější uživatele asi méně. Koupil jsme ji hlavně na geocaching a na turistiku. Přehledné menu, nabíhání map dostačující, tužkové baterie, paměť. Rozhodoval jsem mezi Dakota 10 a Etrex 30. A nelituji, že jsem zvolil Etrex 30. Prostě to co ta navigace umí jsem očekával!!!

• , zakoupeno v EURONICS

• celkem intuitivní ovládání
    • stručný návod je až příliš stručný :-)

S produktem jsem spokojen byl mi doporučen a z toho důvodu jsem si ho pořídil, zklamaný určitě nejsem. Splňuje to co jsem od toho čekal.

Určení

Integrovaný fotoaparát: NE
Obsažené mapy : Topo Czech
Mapy - uložení: paměťová karta
Kapacita paměti (MB): 1700
Podporované paměťové karty / typ karty: microSD
USB : ANO
Dálkový ovladač : NE
Standardní příslušenství: dokumentace; USB kabel

eTrex 30 je nástupcem jednoho z nejpopulárnějších outdoorových přístojů eTrex Vista. Oproti svému předchůdci má vylepšenou ergonomii a přívětivé uživatelské rozhraní. Vysoký důraz je kladen na odolnost a pevnost přístroje.

Nová řada navigací eTrex (eTrex 10, eTrex 20 a eTrex 30) jako první umožňuje využít spolu s GPS i systém GLONASS. GLONASS přibližně o 20% zkrátí čas zaměření navigace a při využití obou systémů GPS i GLONASS může přijímač detekovat až 24 satelitů, čímž se výrazně zpřesňuje poloha zaměření.

Podpora bezdrátové technologie ANT+ nabízí pro náročnější uživatele možnost využití fitness funkcí. eTrex 30 umožňuje připojení bezdrátového snímače srdečního tepu, cyklistického snímače kadence šlapání a otáček kola (přístroj zaznamenává kadenci šlapání), případně bezdrátový přenos informací mezi dvěma kompatibilními GPS přijímači přímo v terénu.

Mezi doplňkovými funkcemi eTrex 30 najdete například stopky, kalkulačku, informace o fázi a východech Slunce a Měsíce, budík, kalendář nebo výpčet plochy pozemku.

Rozměry zařízení, ŠxVxH 5.4 x 10.3 x 3.3 cm
Displej - velikost, ŠxV 3.5 x 4.4 cm
Displej - rozlišení, ŠxV 176 x 220 pix.
Displej - typ 65-K color TFT
Hmotnost 141.7 g
Baterie - typ 2 x AA
Baterie - výdrž do 25 hod.
Voděodolnost: Ano
PC propojení USB

Basemapa Ano
Možnost dohrání map Ano
Práce s rastrovou mapou Ano
Vestavěná paměť Ano
Využitelná vnitřní paměť 1,7 GB
Slot na paměťovou kartu microSD
Waypointy/oblíbené/pozice 2000

Výška (cm): 8.00
Šířka (cm): 16.00
Hloubka (cm): 16.00

Záruční doba: 24 měsíců

• Finalista soutěže ProduktRoku 2014, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů.

Zobrazit celou recenzi na www.produktroku.cz

Doporucil mi ho kolega

• -výborná orintace v terénu
    • -geocaching

• , zakoupeno v EURONICS

• celkem intuitivní ovládání
    • stručný návod je až příliš stručný :-)

• , zakoupeno v KASA.cz

Jedná se o GPS s řadou funkcí - dobrý poměr ceny a výkonu. V terénu měří přesně (a to i v místech se špatnou kvalitou signálu).

• , zakoupeno v KASA.cz

• výdrž baterií
    • jednoduchost ovládání
    • dobrá čitelnost displeje v terénu (ve dne není potřeba podsvícení)
    • Glonass a GPS
    • velmi kvalitní a pevná konstrukce
    • padne akorát do ruky
    • rychlost načtení signálu
    • záznam tras
    • pomalejší načítání map, ale nijak omezujicí
    • hodně stručný manuál

Má první GPS. Trošku jsem se bál, ale teď už po týdnu na ní hraji jak na klavír. Jsem překvapen jak je eTrex 30 přesný a jak rychle načítá družice, pěkná hračička, jen načítání map je trošku pomalejší, ale není to zas až tak strašný. Věnuji se turistice, cykloturistice a jako nováček geocachingu, používal jsem (chytrý) telefon s mnoha aplikacemi, ale je to pořád telefon, nepřesná GPS a baterie nic nevydrží. Volba byla jasná... Garmin eTrex 30 doporučuji!

• , zakoupeno v ELEKTROCENTRUM Dvořáček

bezproblémová obsluha, velmi rychlé vyhledání satelitů, funguje i se slabým příjmem. doporučuji

• , zakoupeno v NCENTRUM

• dobre ovladani, vysoka presnost
    • chyby ve firmwaru

docela dobry, splni to co slibuje

• Rychlé vyhledání polohy (za optimálních podmínek během několika vteřin po zapnutí)
    • Poměrně přesná poloha za zhoršených podmínek (za použití GPS + GLONAS v roklinách Teplických skal přesnost 3m až 7m)
    • Možnost využít OSM mapy stažitelné zdarma a to i s možností routování (byť né vždy úplně optimálního)
    • Vodě-odolnost
    • Výdrž baterií (alkalické baterie z Ikei vydržely 25 hodin při používání map a při vypnutém podsvícení)
    • Výborná čitelnost displeje (ve dne není potřeba zapínat podsvícení, v noci stačí cca 25%)
    • Možnost připravit si vlastní rastrové mapy pomocí googleerath
    • Hodně stručný manuál
    • Pomalejší překreslování map (někdy i 5 vteřin)
    • Poněkud složitější postup při instalaci map (nestačí pouze nahrát, ale musí se využít Basecamp software od Garminu)
    • Podpora pouze pro Windows či MAC (bohužel uživatelé Linuxových distribucí budou muset asi chvíli počkat)

Mým původním záměrem získat GPS modul se schopností zobrazení aktuální polohy v mapě při trekingu. Tudíž preferované vlastnosti byly výdrž baterie, čitelnost displeje, odolnost a možnost nahrát vlastní mapy. V tomto ohledu mě přístroj celkem mile překvapil. Výdrž více jak 20 hodin, možnost nahrání vlastních map (leckdy i routovatelných z OSM) a není problém ho nosit na karabině u batohu a mít ho tak vždy po ruce. Kombinace GPS + GLONAS sice za optimálních podmínek údaj polohy neupřesní, ale bezvadně funguje v místech s omezeným výhledem na satelity (rokle, kaňony), kde oproti samotné GPS dává přesnější údaj o pozici.

• Načtení satelitů během chvilky
    • Akorát do ruky
    • Výdrž baterie na celý den
    • Nemožnost zamknutí tlačítek, takže se stane, když dáte gps do batohu a zmáčkne se joistik, tak odjede o 100 km vedle

Pokud si budete kupovat navigaci, rozhodně si kupte verzi Lifetime.