Garmin Drive 50 Lifetime Europe20

Určení
automobilové

• , zakoupeno v PATRO.cz

Přijatelná cena, jednoduchá obsluha.

• , zakoupeno v Electro World

• Výborné navádění pro pruhy na dálnici, obrazovka se rozdělí a je vidět vše. Největší plus.
    • Umí č.popisná i evidenční.
    • Celkem slušné upozorňování na budoucí zatáčka, přejezd, snížení rychlosti, radar, ... Grafika je vždy, pípání se dá navolit zvlášť pro každé.
    • Výborně řešené varianty rychlé trasy. Nabídne 2 a velmi rychle.
    • Dá se jednoduše nastavit jas, což je v noci neocenitelné a toto iGo8 neumělo.
    • Vše se dá nastavovat za jízdy (prý jsou navigace, kde se to dá, jen pokud auto stojí...).
    • Neumí zvlášť pozadí pro den a noc. Musí se přepínat ručně. Originál je vhodný jen na noc. Subjektivně.
    • Nepamatuje si poslední zadané město. Když měníte ulici, musíte vše od základu znova.
    • Neumí zadávat souřadnice ve všech typech formátů bez nutnosti nejdřív zvolit formát. Používám denně a leckdy je mám v různých formátech. Takže do nastavení, zvolit formát, uložit a teprve pak hledat. Otravné.
    • Blbě umístěné vypínací tlačítko. Ideál by byl na horní hraně.
    • Neumí vybrat zobrazení více jízdních dat najednou. Jde vybrat pouze 1 údaj: km do konce, čas do konce, ... ale jen jeden. Přitom aktuální rychlost změnit nejde. Tu přece vidím na tachometru...
    • Extra komplikovaná změna trasy z rychlé na krátkou.
    • Proti iGo8 primitivní grafika a pomalé přepočítávání.

Srovnávám s aplikací iGo8 + mapy Teleatlas na hacklém Mio (originál má grafiku příšernou a neumí souřadnice). Tato kombinace ale neuměla navádět na čísla popisná.
    Jen evidenční (+samozřejmě souřadnice). A po 6 letech Mio umřelo...
    Garmin:
    Grafika dost primitivní, ovládání dtto. Jediné, co oceňuji je opravdu vymakané navádění v pruzích.
    iGo8 ale jednoznačně vede. Výše zmíněné negativy iGo8 ve standardu nemá. Navigaci používám skoro denně, najezdím cca 6500 měsíčně a drobnosti dělají celek. S Garmin mám najeto zatím asi 5000 km a pomalu si zvykám, ale iGo8 je opravdu jinde.
    Až Garmin jednou odejde, zjistím si, kdo používá iGo8 a budu brát toto. Hacknout Mio nebylo zrovna jednoduché a taky byl problém sehnat nové mapy...

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Nemám chytrý telefon - takže nejsem on-line co se týče aktuálnosti dopravní situace...

Navigaci používám již 10 let. Poslední mne opustila před měsícem, proto jsem vybral stejnou značku. První měla tak malou přísavku, že se neudržela ani na skle, tak jsem vrátil. Vybral jsem další tohoto výrobce , kterou mi ochotný prodavač - který ji mohl s klidem prodat - rozmluvil.
    Vybral jsem tedy Garmin.
    Jednoduché intuitivní ovládání - není ani nutný návod k použití.
    Než se zavřou vrata garáže, najde si potřebné družice.¨
    Příjemný nevtíravý hlas, nikoliv hysterický jako předchozí.

Určení
automobilové

5" navigace s bezplatnou doživotní aktualizací mapy centrální Evropy.

• Bezplatná aktualizace podrobné mapy 20 zemí Evropy
  • Asistent řazení do jízdních pruhů
  • Upozornění na povolenou rychlost
  • Náhledy křižovatek

Navigace řady Drive 50 nabízí jednoduché ovládání a základní nabídku navigačních funkcí. I přes svoji jednoduchost ale nabízí všechny navigační funkce, které jsou při cestování automobilem potřeba. Jsou schopné vyhledat konkrétní adresu nebo město a navigovat řidiče nejrychlejší nebo nejkratší trasou k cíli. Použité mapy jsou stejně podrobné a stejně kvalitní, jako je tomu u dražších modelů. V ceně navigací je zahrnuto vše, co je k používání navigace potřeba, včetně stojánku a napájecího kabelu do automobilu.

Detailní mapy s bezplatnou aktualizací

Model Drive 50 Lifetime Europe20 obsahuje předehranou podrobnou mapu 20 nejnavštěvovanějších zemí Evropy s bezplatnou doživotní aktualizací, která je dostupná minimálně 3x ročně pomocí bezplatné aplikace Garmin Express.

Další mapy se do navigace dohrávají pomocí paměťových karet ve formátu micro SD, pro které má navigace k dispozici volný slot.

Z navigačních funkcí oceníte:

• Asistent řazení do jízdních pruhů, který vás včas upozorní, do jakého jízdního pruhu se máte pro plynulou jízdu zařadit
  • Fotorealistické náhledy křižovatek s realistickým zobrazením složitějších dopravních uzlů
  • Upozornění na povolenou rychlost, které zobrazuje maximální povolenou rychlost pro silnici, po které jedete
  • Upozornění na překročení povolené rychlosti, které červeně zobrazí aktuální rychlost v případě, že jedete příliš rychle
  • Upozornění na místa s měřením rychlosti

Náhledy křižovatek, asistent řazení do jízdních pruhů

Navigace řady Drive pomáhají řidiči na víceproudých komunikacích se správným zařazením do jízdního pruhu a s lepší orientací v křižovatce pomocí funkcí Asistent řazení do jízdního pruhu a Junction View (náhled křižovatky).

Snadné a přehledné ovládání

Všechny navigace řady Drive nabízí české ovládání a českou hlasovou navigaci. Řidiče také potěší možnost vyhledávání adres podle orientačních nebo popisných čísel, díky kterému je možné vyhledat adresy nejen ve městech , ale i menších obcích.

Vlastnosti, technická specifikace modelu Drive 50 Lifetime Europe20:

• displej: 11,1x6,3 cm, úhlopříčka 5"
  • rozměry: 14,0 x 8,4 x 2,0 cm
  • hmotnost: 170,8 g

Srovnávací tabulka jednotlivých modelových řad navigací DRIVE. Modely v jednotlivých řadách se pak liší velikostí displeje, předehranými mapami a možností příjmu dopravních informací

4zákazníci nedoporučují produkt

• Dobrá cena za solidní přístroj s lifetime update
    • Jednoduchý a spolehlivý update přes Garmin express
    • Intuitivní ovládání
    • Občas nesmyslně naviguje po polňačkách
    • Pouze dvě varianty cesty na výběr
    • Úprava trasy pomocí klikání po mapě je pomalá a nepřesná
    • Zapínací tlačítko na zadní straně
    • Pouze jeden parametr cesty lze zobrazit v naváděcí obrazovce

Po zkušenostech s Mio a iGo, bych Garmina dal na střední příčku.
    Mio navigovala celkem dobře, ale samotná aplikace byla napsaná tak katastrofálně, že se sotva hýbala. SW pro Windows byl snad ještě horší.
    Na stejném zařízení běžela iGo svižně. S podklady od Teleatlasu byla ta nejlepší offline navigace co jsem kdy zkusil.

Garmin má dobrý příjem, rychlý start, chlubí se že má nejdetailnější mapové pokrytí.
    Bohužel to detailní pokrytí je spíš na škodu a navigační algoritmus má aspoň v ČR problémy. Dost často zavede člověka někam na pangejt nebo polňačku (Jako kdyby cesty měly špatnou kvalifikaci sjízdnosti).

Dám 2 příklady.

1) Hlavní silnice první třídy - paralelně navazuje 50 m vyštěrkovaný úsek oddělený ostrůvkem a z obou stran se závorou - něco jako odpočívadlo. Garmin suveréně tvrdí, že mám těch 50m uhnout z hlavní a zase se napojit

2) Cesta mezi dvěma vesnicemi - místo vedlejší silnice jsem skončil u vjezdu do lesa, kde možná před 20 lety nějáká cesta bývala

Standardně mám samozřejmě nastaveno "vyhnout se nezpevněným cestám":
    Po třetím update SW i map se nic nezměnilo

Shrnul bych to tak, že Garmin naviguje jako stroj po zbytečně detailní, ale nedotažené mapě. Vůbec už trasám nevěřím a pro jistotu si v náhledu vždy trasu zkontroluji a případně upravím ručně.Pro ježdění typu "zadej a jeď" bych vůbec nedoporučil.

iGo nebo TomTom se sice nechlubí takovým pokrytím, ale naviguje tak nějak lidsky a řidičsky přirozeně.

U mé navigace byl navíc ještě bonus v podezřelé krátké výdrži baterie - po roce je prakticky mrtvá a lze provozovat jen s externím napájením. Doufám, že se mi ji povede vyreklamovat ideálně s vrácením zboží a pořídím něco jiného.

• , zakoupeno v PATRO.cz

Přijatelná cena, jednoduchá obsluha.

• , zakoupeno v Electro World

• Umí č.popisná i evidenční.
    • Výborně řešené varianty rychlé trasy. Nabídne 2 a velmi rychle.
    • Dá se jednoduše nastavit jas, což je v noci neocenitelné a toto iGo8 neumělo.
    • Blbě umístěné vypínací tlačítko. Ideál by byl na horní hraně.
    • Extra komplikovaná změna trasy z rychlé na krátkou.
    • Proti iGo8 primitivní grafika a pomalé přepočítávání.

Jen evidenční (+samozřejmě souřadnice). A po 6 letech Mio umřelo...
    Garmin:

• , zakoupeno v MALL.CZ

Vybral jsem tedy Garmin.
    Jednoduché intuitivní ovládání - není ani nutný návod k použití.
    Než se zavřou vrata garáže, najde si potřebné družice.¨
    Příjemný nevtíravý hlas, nikoliv hysterický jako předchozí.

• , zakoupeno v Expert.cz

• Presna navigace

• Jsem velice spokojen

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Značka
    • Rozlišení neodpovídá dnešní době ani ceně. Výdrž baterie 1 h. také nic moc.

Navigace za 2000 Kč max.

• NIC
    • Považuji se za docela klidného uživatele a zkrátka člověka, který s moderními věcmi vůbec nemá problém, ale toto co jsem si odnesl z nejmenovaného obchodu mi opravdu nahnalo doslova vroucí páru do hlavy, v jeden moment jsem měl chuť startovat motorovku, či to odhodit z nejvyššího panelového domu v okolí.
    • 1. Sorry, ale do kolonky "Rychlost přepočítání trasy při její změně:" "nekolik desítek vteřin" mi toto opravdu nestačí, přepočítání trasy se pohybovalo téměř v řádech minut a to vůbec nemluvím o tom, že se někdy vůbec nenačtou.
    • 2. Prvotní aktualizace se několikrát zasekla (poté jsem celý proces musel 2x restartovat) a měl jsem ji ne, za jak garantovaných 45 minut, ale zhruba za 2 hodiny.
    • 3. Něco jako plánování trasy přes počítač... próóóč ...
    • 4. Něco jako plánování trasy přes samotné zařízení ... k čemu - jako je to tam, ale nefunguje to ;)
    • 5. Na display si připravte ostré nehty a ještě to funguje pofidérně
    • 6. Pak se mi to vybilo...

Tuto navigaci jsem si pořídil proto, abych se pohodlně vyhnul slovinské dálnici a objel to přes města Mureck, a Ptuj ... S touto navigací vám garantuji, že se vám to nepodaří nastavit 3 hodiny nervů pro nic za nic a ještě skoro za 4 litry ;)
    Enjoy !

• , zakoupeno v CZC.cz

• spolehlivost

produkt je velice vynikající a spolehliví,mapy jsou přesné a zřejmě nové.