TomTom Start 40 Europe Lifetime

4 palce
Rozlišení displeje
480 x 272

• Nic oproti starším tom tom je velmi ořezany, špatná grafika- nepřehledný
    • Skoro vše, často nejsou čísla orientační- jen popisná takže nenajdete. Navádění do pruhů nebo k odbočení zobrazuje pozdě takže potom kličkujete na poslední chvíli. Často navádí vpravo, vlevo i když jedete rovně. V zahraničí fakt super vypadate jak de....
    • Oproti starším tomtom ukazuje cesty hodně rovné takže neodhadnete zatáčky.
    • Systém vyhledávaní bodu zájmu je opravdový skvost.
    • Už chapu proč se nemá ovladat za jízdy tento přístroj je opravdu nebezpečný.

Jestli tomtom bude takto pokračovat tak přejdu na jiné.
    A doporučuji se ohlídnot po jiných.
    Mám 6ks starších tomtom a tento výtvor nás všechny nemile dostal.

• výkon/cena

pro normálního uživatele OK

• , zakoupeno v Alza.cz

• Stará navigace už si své odsloužila a potřeboval jsem jI nahradit
    • Ovládání jen pro ty, kteří z aktuálního místa zadají jeď na adresu X. Cokoli složitějšího je problém. Celé ovládání je jinak, některé funkce, na které jsem byl zvyklý ze staré navigace, zcela chybí.
    • Kupoval jsem týden před dovolenou, vyzkoušel, aktualizoval mapu, fungovalo to i když jsem nadával tomu kdo změnil všechna menu a celé ovládání. První den dovolené přestal fungovat zdroj navigace do autozásuvky a s ním spojený přijímač RDS.

Stará navigace Tomtom GO 730 byla lepší. Dám ji opravit.

Úhlopříčka displeje
4 palce
Rozlišení displeje
480 x 272

Zcela nové zařízení TomTom START 40 je dodáváno s doživotním přístupem k mapám TomTom, takže vždy najdete tu správnou cestu.

Mapy na celou dobu životnosti
Vždy cestujte s nejnovější mapou. Po dobu životnosti svého produktu si můžete do svého zařízení stáhnout nejméně čtyři nové verze mapy každý rok.

Dokonalé navádění jízdními pruhy
Zřetelně zobrazuje, do kterého pruhu máte na křižovatce najet. Díky realistickým obrázkům odbočovacích pruhů ve 3D nezapomenete odbočit.

Rychlé hledání
Najděte svůj cíl rychleji na základě výsledků intuitivního vyhledávání. Funkce Rychlé hledání začíná vyhledávat váš cíl, jakmile začnete psát.

Dotykový displej s úhlopříčkou 4,3" (11 cm)
Dotykový displej poskytuje optimální přehled a pohodový prožitek z nejjednoduššího možného ovládání.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Nic oproti starším tom tom je velmi ořezany, špatná grafika- nepřehledný
    • Oproti starším tomtom ukazuje cesty hodně rovné takže neodhadnete zatáčky.
    • Systém vyhledávaní bodu zájmu je opravdový skvost.
    • Už chapu proč se nemá ovladat za jízdy tento přístroj je opravdu nebezpečný.

Jestli tomtom bude takto pokračovat tak přejdu na jiné.
    A doporučuji se ohlídnot po jiných.
    Mám 6ks starších tomtom a tento výtvor nás všechny nemile dostal.

• výkon/cena

pro normálního uživatele OK

• Poměr cena/výkon
    • Navigace bezproblémová
    • Doživotní aktualizace map
    • Frekventované aktualizace, které vyřešili např. problém s chybným prohozením "držte se vpravo"
    • Pomalá odezva v menu
    • Ve vyhledávání by přišel vhod větší display (více zobrazených řádků)

Naprostá spokojenost. Uživatelské prostředí je logické a přehledné i pro nezkušeného uživatele.
    Recenze typu "nadával jsem tomu kdo změnil všechna menu a celé ovládání oproti starému modelu" mi přijdou nelogické.

• dobrý poměr cena výkon
    • brzy odešlo napájení
    • softwarová chyba (místo držte se vpravo říká držte se vlevo)

při první reklamaci se servis zcela vykašlal na opravu. provedl jen reinstalaci, která ničemu nepomohla.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Stará navigace už si své odsloužila a potřeboval jsem jI nahradit

Stará navigace Tomtom GO 730 byla lepší. Dám ji opravit.

• , zakoupeno v KASA.cz

• - naviguje jak má (vyzkoušeno v ČR, AT, DE)
    • - doživotní aktualizace map
    • - RDS-TCM
    • - drobné chyby v češtině (např. místo "během 60 km..." sdělí "pro 60 km") některé slova jsou na konci "oříznutá" - což je mírně otravné, ne kritické
    • - občas navádí nelogicky (na jednoproudé silnici, která se stáčí do leva říká "držte se vpravo" (???)

kvalitní navigace za relativně málo peněz s doživotní aktualizací map, s drobnými mouchami

• , zakoupeno v EURONICS

• vybírala jsem dle kladných recenzí
    • má jednoduché ovládání
    • je možné vkládat body přes jaké místo chci jet
    • plánování z domu předem
    • horší mapové podklady oproti staršímu typu tomtom,méně vyrazné barvy okolí

vyzkoušeno jen při jedné jízdě,porovnáváno se starším typem tomtom,prozatím na jednom místě kde starší typ přesně udal místo kde jsem,nový typ ukazoval nepřesně,hlášení před křižovatkou bylo vcelku stejné jako u staršího typu,trochu mi prozatím vadí jiné provedení podkladu mapy(méně přehledné),ale jde asi o zvyk,
    určitě jako velké plus je velmi rychlé načtení gps,to byl také důvod koupě nové navigace,starší typ už dost často vypadával,což bylo dost nepříjemné hlavně v cizině a v noci
    jinak výrobek můžu vřele doporučit,prozatím zásadně nezklamal !
    mapové podklady jsem ztahovala přes noc cca 10hod
    určitě doporučuji dokoupit kartu pro další mapové podklady

• , zakoupeno v CZC.cz

Oproti starším provedení navigací má trošku odlišné menu.Na což si musíte zvyknout pro plánování tras.Má jinou grafiku než jsme zvyklý.Je poměrně rychlá při plánování a přepočítávání trasy.Jako základní navigace je dobrá.

• , zakoupeno v amio.cz

velká spokojenost

• , zakoupeno v Electro World

• Dobrá grafika, doživotní aktualizace map, cena
    • 90 bodů
    • Chybí mi tam obal na navigaci po sejmutí z okna auta
    • Chybí nabíječka (trafo) na 220V

Jsem majitelem od roku 2006 navigace TomTom 910, která tehdy stála více než 18 000.-Kč a protože s původními mapami byla s ní cesta problematická, původní záměr byl aktualizovat mapy. Po zjištění že aktualizace je při dnešních cenách 50% ceny nových navigací, tak jsem se rozhodl opět pro TomTom s doživotní aktualizací a vygral zlatý střed - TomTom Start 40/4.
    První zkušenosti jsou velmi dobré, velký kvalitativní skok proti TomTom 910. Hezká pomůcka za slušné peníze!