Garmin Drive 50 Lifetime Europe45

Paměťová karta
171 g
Rozměry
140 x 84 x 20 mm

5 " navgace s předehranými mapami 45 zemí Evropy s bezplatnou aktualizací map.

Mapové podklady rozšířeny o možnost stažení map Austrálie a Nového Zélandu, Severní a Jižní Ameriky, Středního východu, severní a jižní Afriky zdarma ke stažení do přístroje v případě, že budete cestovat po světě.

• Bezplatná aktualizace podrobné mapy celé Evropy + dalších vybraných zemí po celém světě
  • Asistent řazení do jízdních pruhů
  • Upozornění na povolenou rychlost
  • Náhledy křižovatek
  • Přijímač dopravních informací RDS-TMC

Navigace řady Drive 50 nabízí jednoduché ovládání a základní nabídku navigačních funkcí. I přes svoji jednoduchost ale nabízí všechny navigační funkce, které jsou při cestování automobilem potřeba. Jsou schopné vyhledat konkrétní adresu nebo město a navigovat řidiče nejrychlejší nebo nejkratší trasou k cíli. Použité mapy jsou stejně podrobné a stejně kvalitní, jako je tomu u dražších modelů. V ceně navigací je zahrnuto vše, co je k používání navigace potřeba, včetně stojánku a napájecího kabelu do automobilu.

Detailní mapy s bezplatnou aktualizací

Model Drive 50T Lifetime Europe45 obsahuje předehranou podrobnou mapu Evropy s bezplatnou doživotní aktualizací, která je dostupná minimálně 3x ročně pomocí bezplatné aplikace Garmin Express.

Další mapy se do navigace dohrávají pomocí paměťových karet ve formátu micro SD, pro které má navigace k dispozici volný slot.

Z navigačních funkcí oceníte:

• Asistent řazení do jízdních pruhů, který vás včas upozorní, do jakého jízdního pruhu se máte pro plynulou jízdu zařadit
  • Fotorealistické náhledy křižovatek s realistickým zobrazením složitějších dopravních uzlů
  • Upozornění na povolenou rychlost, které zobrazuje maximální povolenou rychlost pro silnici, po které jedete
  • Upozornění na překročení povolené rychlosti, které červeně zobrazí aktuální rychlost v případě, že jedete příliš rychle
  • Upozornění na místa s měřením rychlosti

Náhledy křižovatek, asistent řazení do jízdních pruhů

Navigace řady Drive pomáhají řidiči na víceproudých komunikacích se správným zařazením do jízdního pruhu a s lepší orientací v křižovatce pomocí funkcí Asistent řazení do jízdního pruhu a Junction View (náhled křižovatky).

Snadné a přehledné ovládání

Všechny navigace řady Drive nabízí české ovládání a českou hlasovou navigaci. Řidiče také potěší možnost vyhledávání adres podle orientačních nebo popisných čísel, díky kterému je možné vyhledat adresy nejen ve městech , ale i menších obcích.

Vlastnosti, technická specifikace modelu Drive 50T Lifetime Europe45:

• displej: 11,1x6,3 cm, úhlopříčka 5"
  • rozměry: 14,0 x 8,4 x 2,0 cm
  • hmotnost: 170,8 g

Srovnávací tabulka jednotlivých modelových řad navigací DRIVE. Modely v jednotlivých řadách se pak liší velikostí displeje, předehranými mapami a možností příjmu dopravních informací

• , zakoupeno v PATRO.cz

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

Dobrá.

• jednoduché ovládání, opravdu výborný asistent navádění do jízdních pruhů, rychlost načítání družic
    • nabídka typů tras (jen rychlá nebo krátká)

Měl jsem starého TomToma, ale aktualizace, nové mapy a nový držák by stál dost peněz. Do mobilu jsem aplikaci nechtěl a tak jsem se rozhodl raději koupit novou navigaci. Vybral jsem tento Garmin, zejména z důvodu navádění jízdními pruhy, což starý TomTom neuměl. Navigaci jsem nyní vyzkoušel při cestě z ČR (MS kraj) do Polska k Baltu (jel jsem přes Německo s návštěvou Berlína), celkem asi 1800 km. Navigace velice rychle načítá družice, je to téměř okamžitě (super), s přejezdem přes několik států nemá problém (super), se zadáním průjezdních bodů také žádný problém. Při zadání trasy chybí jednoduchá možnost výběru typu trasy (např. u MIO je hned na výběr několik tras - eko, rychlá, nejkratší apod.), u Garmina jen dva typy (rychlá, krátká), pak se musí zadat hledání alternativy, ale to jsou již zbytečné kroky navíc. Nejvíc mne potěšil způsob navádění do jízdních pruhů. Před koupí navigace jsem hledal na netu a rozhodl jsem se pro Garmina, nyní si myslím, že jsem udělal dobře. Tak, jak to má nastaven Garmin, to jiná navigace nemá. Před křižovatkou již dostatečně dopředu ukazuje, kam se má řidič zařadit a na složitějších místech se navíc obrazovka rozdělí na dvě části, jedna je aktuální mapa s jízdou (i s vyznačeným jízdním pruhem, ve kterém má být řidič zařazen) a druhá ukazuje grafické znázornění křižovatky (tzv. fotopohled). Projel jsem Polsko, Německo a za celou cestu jsem neměl problém s tím, že bych špatně odbočil nebo bych stresoval. Celou trasu jsem jel poprvé a opravdu to proběhlo v klidu, bez zmatků, a to včetně centra Berlína i okruhu kolem Berlína, veškerých dálničních nájezdů, sjezdů, křižovatek apod. Ostatní navigace toto nemají, ukáží tzv. fotopohled, ale již současně neukazují aktuální jízdu, což může být u složitějších dálničních nájezdů při jízdě matoucí. Navigace opravdu zná čísla popisná, a to i v zahraničí. V Německu i Polsku jsem našel veškeré adresy (navigace znala všechna čísla popisná, to platí i pro ČR). V průběhu cesty jsem vyzkoušel i dopravní hlášení (mám model s RDS TMC), není to špatné, ale veškeré problémy to nezaznamenalo,avšak to, co mi to hlásilo bylo pravdivé. Občas navigace ukazovala jinou nejvyšší povolenou rychlost než byla skutečně platná (zejména v místech prací apod), ale toto chápu, neboť nepracuje online, ale čte jen uložený mapový podklad. Navíc ukazovala kamery s měřením rychlosti - to mi asi ušetřilo peníze za pokuty, protože ty kamery s nějakým zařízením na místech opravdu byly. Závěrem mohu s čistým svědomím navigaci doporučit a jako jednou chybu vidím nedostatek oproti MIO s nabídkou trasy (jak jsem popsal výše), ale asistent do jízdních pruhů má, dle mého názoru, při výběru navigace vyšší prioritu. Pokud bych vybíral znovu, nebál bych se ani modelu se šesti palcovým displejem. Nesouhlasím s tím, že pohled v mapě není realistický, profil komunikace se shoduje se skutečností, ale faktem je, že oproti TomTomu je grafické znázornění na nižší úrovni (ovšem při užívání toto pro mne nepředstavuje problém). Co se týče informací na obrazovce, tyto se dají nastavit, takže např. upozorňování na zvěř, školy nebo zatáčky lze odfiltrovat a každý si tak může navigaci přizpůsobit sobě. Zažil jsem ale situaci, kdy navigace ukazovala jeden úsek s nejvyšší povolenou rychlostí 100 km/h, ve skutečnosti to bylo 120 km/h a tak jsem musel vypnout zvuk, protože mne pořád upozorňovala, že překračuji rychlost (ale to bude záležitost podkladu se kterým navigace pracuje). Hlavní je pořád používat rozum, sledovat provoz a značky a nespoléhat jen na zařízení. Lze určitě sehnat daleko lepší zařízení, ale pak bude i jiná cena.

• + dobrá cena
    • + možnost nabíjení nabíječkou mobilu 5 V (DC) 1 A
    • + jednoduché intuitivní ovládání (průměrný uživatel to zvládne
    • rychleji než návod stáhne a přečte)
    • - málo srozumitený návod pro uživatele
    • - návod není v balení ale dá se stáhnout
    • - přibalené pokyny v krabici jsou srozumitelnější ve slovenštině
    • - aktualizace map probíhá dlouhou dobu a deklarovaný čas
    • neodpovídá skutečnosti, průběh aktualizací se tváří že zařízení
    • nic nedělá, je nutná trpělivost !
    • - kontrolka že je zařízení připojeno k počítači je nenápadná

Postup při použítí navigace pro prvouživatele
    1. Navigace z bodu do bodu
    Stiskneme ikonu "Kam vést"-stiskneme ikonu "Adresa" - vybereme "zemi" a zadáme adresu a stiskneme zelené políčko "Jet !"
    2. Navigace s přidáním průjezdných bodů
    Stiskneme ikonu "Aplikace"- stiskneme ikonu "Plánovač trasy" - stiskneme políčko "Nová trasa" - stiskneme políčko "Vybrat počáteční pozici" zvolíme a postupně přes " + " v levém horním rohu zadáváme průjezdní body, poslední bod je cíl.